ŠTĚNICE POSTELNÍ                                CIMEX LECTULARIUS L.               

Štěnice je ektoparazit člověka a domácích zvířat, krve sající hmyz, který nachází příznivé podmínky pro šíření hlavně ve větších městech, např. v ubytovacích zařízeních s často střídajícími se hosty. V současné době je možné se s nimi setkat i v řadě domácností např. v bytových domech s větším počtem střídajících se nájemníků.

Podmínkou jejich výskytu není jen nízká hygienická úroveň bydlení nebo ubytování, štěnice mohou být zavlečeny do levných i drahých a čistých bytů a stejně tak do levných i nejdražších hotelů. 


ŽIVOTNÍ CYKLUS ŠTĚNICE 

Všechna vývojová stádia i dospělci se živí pouze krví. Krev sají nejčastěji v noci. Mohou sát krev jen v době klidu hostitele a to i ve dne. Sání krve trvá 5-10-20minut podle vývojového stádia. 

Bodnutí nebolí, někteří lidé nemají žádné reakce. K okamžité reakci na pobodání štěnicemi dochází asi jen u 5% lidí. 
Váha nasáté krve představuje 130-200% váhy těla nenasáté štěnice. 

NEJČASTĚJŠÍ ÚKRYTY ŠTĚNIC 

Štěnice je noční živočich, který saje krev nejčastěji v noci v době klidu hostitele, hladové štěnice i ve dne. Při kalamitním výskytu bývají štěnice sledovány i v denních hodinách. Po nasycení rychle opouští svého hostitele a ukryjí se někde blízko do doby než zase vyhladoví.

Štěnice tráví většinu času v úkrytu. 

Místa úkrytů štěnice: švy matrací, pružiny matrací konstrukce postelí, povlečení postelí, pod tapetami, pod koberci, dřevěné nohy nábytku, za obrazy, motory ledniček, počítače, zásuvky

KONTAKTUJTE NÁS NA TEL. ČÍSLE +420 776 333 847 

CHCI POMOCI

Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

* Odesláním formuláře souhlasím, aby firma CirhanDDD, Havanská 450/4, 170 00 Praha 7 zpracovala mnou poskytnuté osobní údaje (Jméno, e-mail, telefon) pro firemní a marketingové účely v souladu se zákonem 101/2000 Sb. o Ochraně údajů. Svůj souhlas poskytuji dobrovolně, na dobu neurčitou, s tím, že jej mohu kdykoliv zrušit na adrese info@cirhanddd.cz